Coraz więcej miast zmaga się z problemem występowania smogu, więc decyduje się wcielać w życie swoich mieszkańców program rządowy Czyste Powietrze. Dzięki temu programowi można uzyskać dofinansowanie na wymianę kotłów klasy 5; taką ulgę może otrzymać praktycznie każdy mieszkaniec.
Dofinansowania na wymianę kotłów różnią się w zależności od miasta czy gminy. Osoby zainteresowane programem czyste powietrze powinny udać się do urzędu miasta lub gminy, aby zapytać się jakie istnieją możliwości dofinansowania oraz o dostępność. W zależności od miejsca formą wsparcia są dotacje bezzwrotne lub pożyczki, mogą one pochodzić ze środków unijnych lub samorządowych. W zależności od regionu samorządy finansują całość kwoty wymiany starego pieca lub procent wartości nowego.
Po upewnieniu się, że w miejscu naszego zamieszkania można uzyskać dofinansowanie na wymianę starych kotłów na kotły klasy 5 BUDKOT, kolejnym krokiem będzie:
rozliczenie kosztów inwestycji – na początku sami musimy pokryć koszty wymiany pieca
otrzymanie zwrotu w formie refundacji – z tego względu potrzebna jest najpierw ocena sytuacji, czy stać nas na taką inwestycję
złożenie wypełnionej dokumentacji (wniosek razem z załącznikami) – wniosek można złożyć w urzędzie miasta lub gminy, nastepnie trzeba zaczekać na rozpatrzenie wniosku i w razie zakwalifikowania się do programu czyste powietrze należy podpisać umowę o dofinansowanie.
Warto upewnić się, czy nasza gmina lub miasto oferuje pomoc w wypełnianiu oraz zebraniu wszystkich potrzebnych dokumentów.
Po podpisaniu umowy należy wymienić piec na koszt własny, a następnie uregulować należności wraz z rachunkami za energię w urzędzie i uzyskać przydział dofinansowania na pokrycie poniesionego przez nas wkładu pieniężnego.
Wymianę pieca powinien poprzedzać audyt energetyczny i termomodernizacja budynku. Takie działanie jest warunkiem większości tego typu programów. Warto zapoznać się ze szczegółami, aby nasz wniosek nie został odrzucony. Zdarza się, że wymagania dotyczące spalanego paliwa są podane w umowie o dofinansowanie. Osoby, które nie dostosują się do wymogów mogą zostać ukarane w postaci zwrotu dotacji na kotły BUDKOT.
Wnioski o dofinansowanie w ramach programu “Czyste Powietrze” przyjmowane są w przez Wojewódzkie Fundusze Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej od 18 września 2018 r. do 30 czerwca 2027 r. Więcej informacji na temat programu można uzyskać na jego oficjalnej stronie, klikając w przycisk poniżej.
Kotły grzewcze
Podajnik tłokowy
Typ KTM
– Kocioł KTM Stark
– Kocioł KTM Żubr
Typ CKTM
Podajnik ślimakowy
Typ KLASTER-5
Typ EKR
Typ VITORET
Typ SAG
Typ uniRET
Typ KlasterDuo
Całodobowe
Kocioł KWGR-GENERATOR
Kocioł KWMS
Kocioł KWM-SG
Olejowe, gazowe
Kocioł KWN JETI
Kocioł UKS-OLGAZ
Kocioł WKC-OLGAZ
Kotły na biomasę
Kocioł LIGNUM
Kocioł KLASTER-5P
Kocioł BIO-POWER
Kocioł Biovert
Kocioł KTM Stark
Na indywid. zamówienie
Kotłownie kontenerowe
System Fas Press
Wszystkopalne
Kocioł UKS
Kocioł UKS-G
Kocioł UKS-M
Kocioł Wilk
Kotły przemysłowe
Kotły parowe
Kocioł PKR
Odzysknicowe
Kocioł PKW
Kocioł PKC
Kocioł NKP
Kotły wodne
Kocioł typu WKC
Kocioł EKW-W 5000
Urządzenia przemysłowe
Wygarniacz zgrzebłowy
Baterie cyklonów z recyrkulacja spalin
Czyszczenie płomieniówek
Komora ceramiczna
Ekonomizery
Ruszty
Ruszt „ŻRM”
Ruszt „ŻRMC”
Ruszt “ŻRMS”
Wymienniki ciepła
Typ PRPA
Typ WP-6
Nagrzewnice powietrza
Typ NP
Typ NPR-M
ul. Polna 6 63-300 Pleszew
woj. wielkopolskie
tel. +48 62 508 31 61
© 2018 BUDKOT.pl | Wszelkie prawa zastrzeżone | Polityka Prywatności
Realizacja: ORTH Multimedia.