Podstawą prawidłowego doboru kotła jest bilans cieplny obiektu, sporządzony zgodnie z normą ochrony cieplnej budynku. W przypadku doboru jednostek grzewczych do ogrzania obiektów wielobudynkowych, zaleca się przeprowadzenie bilansu cieplnego budynków, biorąc szczególnie pod uwagę straty wynikające z przesyłu ciepła do budynków. Aby dobrać kocioł wystarczy posłużyć się narzędziem Pomocnik Doboru Kotła. W tabeli poniżej podano dane techniczne, które również mogą stanowić podstawę dla określenia wielkości kotła. Dane te mają charakter orientacyjny i określone są dla pomieszczeń, których wysokość nie przekracza 3 m i założonych stratach ciepła na poziomie 110 W/m2. Przy doborze kotła należy uwzględnić 10-cio procentowy zapas mocy kotła w stosunku do faktycznego zapotrzebowania wynikającego z bilansu cieplnego budynku.
Szanowny kliencie, w związku z wprowadzeniem nowej normy PN-EN 303:5:2012 zostały wycofane z produkcji i sprzedaży kotły do mocy 500 kW .
Zakład nadal zapewnia dostępność części zamiennych, oraz przeglądów i czynności serwisowych. W gamie produkcji pozostają kotły powyżej 0,5 MW do 8 MW.
Ponadto mamy przyjemność zaproponować Państwu w swojej ofercie, kotły na paliwa stałe do mocy 500 kW , wykonane w odniesieniu do wymagań zawartych w Dyrektywie Ecodesign .
KLASTER 5 12kW do 400 kW i KLASTER 5P 11 kW do 20 kW
Od 110 kW
*Urządzenie nie spełnia wymogów klasy 5, w związku z tym od dnia 01-07-2018 r. nie może być już sprzedawane.
Dostępne są nadal dla niego elementy wymienne, urządzenia sterujące oraz dokonujemy ich remontów.
Skontaktuj się z nami jeżeli potrzebujesz którykolwiek z tych elementów.
Paliwo podstawowe – Węgiel kamienny miał sort MI klasy 25/9 wg PN-82/G-97001
Paliwo zastępcze – Węgiel kamienny miał sort MII klasy 22/9 wg PN-82/G-97001-3